to tu ještě nebylo ON-LINE LOĎ O ENERGIÍCH A ÚSPORÁCH

Cena a tepelné čerpadlo, to by bylo povrchní

Tepelné čerpadlo je v souvislosti s úsporami elektřiny a tepla, s náklady za energie považováno za ideální řešení. Jednoduchý bezobslužný provoz, nízké provozní náklady, to jsou další přednosti. Odběratelé díky tepelnému čerpadlu rovněž dosáhnou na levnější sazby elektrické energie, takže levnější provoz zařízení. Aby těch pozitiv nebylo neokázale moc, proti mluví vysoké pořizovací náklady, které se mohou zdát bez znalosti návratnosti pořizovacích investic vysoké.

Díky vysoké technické úrovni moderních tepelných čerpadel jsou zcela rovnocenným zdrojem tepla jako tradiční kotle, ale s mnohem úspornějším provozem.
Tepelné čerpadlo je taková obrácená lednička, opačný tok a výměna energie. Na jedné straně je teplo odebíráno, na druhé vydáváno. Odebírá teplo zvenčí z přírodního zdroje ze vzduchu, z vody, ze země, a dodává ho do vnitřních prostor, přečerpává je na vyšší teplotní hladinu a dodává do otopné soustavy.

Hlavní výhody:
Teplo „zdarma“ díky čerpání energie z okolního prostředí se subjekty stávají téměř nezávislými na cenách energií.
Úspory na provozních nákladech, kdy tepelná čerpadla využívají cca 75 – 80% energie z přírody, která je zdarma.
Ekologický provoz čerpáním přírodní energie a minimální energetickou náročností přispívá čerpadlo životnímu prostředí.
Pohodlné řešení vytápění a ohřevu vody.
Finanční návratnost, díky mnohem nižším nákladům na provoz oproti ostatním druhům vytápění je u tepelných čerpadel poměrně krátká doba návratnosti financí okolo 5-ti roků.

Kdo lépe, nežli nezávislý specialista a osobní realizátor úspor energií Vám pomůže nalézt energeticky úsporná řešení a ušetřit peníze pro vaše podnikání nebo domácnost

Komentáře